Czytania na dziś

Olimpada Liturgiczno - Sportowa 2022

Po dwuletniej przerwie – spowodowanej pandemią – w sobotę, 23 kwietnia 2022 roku, w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sarbii, odbyła się szósta edycja Olimpiady Liturgiczno-sportowej. Udział w niej wzięło dziewięć parafii, w których posługują Chrystusowcy:

- MB Bolesnej w Chociwlu,
- Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Goleniowie,
- Św. Jadwigi Królowej w Poznaniu,
- Św. Jana Chrzciciela w Sarbii,
- Św. Józefa w Stargardzie,
- Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie,
- Najśw. Serca Pana Jezusa w Szczecinie,
- Św. Apostołów Piotra i Pawła w Szczecin Podjuchach,
- Świętego Ducha w Szczecin Zdrojach.

Z wyżej wymienionych parafii zgromadziło się w sumie 150 członków Służby Liturgicznej, którzy zmagali się w dwudziestu dyscyplinach liturgiczno-sportowych. Zawodnicy musieli popisać się nie tylko szybkością i zręcznością, ale również znajomością mszału rzymskiego, lekcjonarzy, Pisma św., nazw poszczególnych paramentów liturgicznych, czy też biegłością w przepisach liturgicznych.

Zmagania rozpoczęły się wspólnym uczestnictwem we Mszy św. w kościele parafialnym, której przewodniczył Referent Powołań ks. Mateusz Socha TChr. Po Eucharystii wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie, gdzie o godz. 11:30 rozpoczęły się zawody. Dzieci, młodzież i opiekunowie w każdej chwili mogli skorzystać z napojów i gorących posiłków, które zorganizowali rodzice Służby Liturgicznej parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sarbii oraz „Młodzi Duchem” z Drzonowa.

Spotkanie zakończyło się o 16:30 rozdaniem 108 medali za poszczególne dyscypliny i wręczeniem pucharów klasyfikacji ogólnej. Na podium, z największą liczbą złotych krążków, stanęły następujące parafie:

- pierwsze miejsce: par. św. Apostołów Piotra i Pawła [Szczecin Podjuchy] (6 złotych, 4 srebrnych i 0 brązowe)
- drugie miejsce: par. św. Józefa [Stargard] (5 złote, 2 srebrne i 6 brązowe)
- trzecie miejsce: par. Najśw. Serca Pana Jezusa [Szczecin] (4 złote, 4 srebrny i 0 brązowe)

Serdecznie dziękuję współbraciom, którzy przywieźli młodzież i dzieci Służby Liturgicznej swoich parafii oraz wszystkim pomagającym w organizacji tego przedsięwzięcia. ks. Marek Nikiel TChr

Już dziś serdecznie zapraszam na kolejną edycję Olimpiady Liturgiczno-sportowej w 2023 roku. Szczegóły zostaną podane we wrześniu.