Czytania na dziś

Ogłoszenia Duszpasterskie - XXV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 24 wrzesień 2023

 1. Dzisiaj obchodzimy 109 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Módlmy się za wszystkich, którzy z różnych przyczyn musieli opuścić swoją ojczyznę.

 2. Na wypominki roczne (numery do 50) – zapraszam w poniedziałek o godz. 17.30. O godz. 18:00 - Msza św. za wszystkich zmarłych wypisanych na kartach wypominek rocznych.

 3. Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci w każdą niedzielę na Msze św. o godz. 13:00. Są one szczególnie dedykowane najmłodszym parafianom i ich rodzicom.

 4. W przyszłą niedzielę podczas Eucharystii o godz. 13:00 pobłogosławię różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. A po Mszy odbędzie się spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

 5. Od października rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, które będziemy odprawiać w Sarbii w dni powszednie o godz. 17:30 (wyjątek w I sobotę – nabożeństwo po Mszy św. o 8:00), a w niedzielę o godz. 9:30. Dzieci szczególnie zapraszam w piątki o g. 17.30. Przypominam, że za odmówienie części Różańca św. we wspólnocie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 6. W czwartek (28 września) – w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki – organizowana jest doroczna akcja: „Koronka na ulicach świata”. Włączając się w tę modlitwę zapraszam w tym dniu wszystkich chętnych na przystanek autobusowy przy Szkole Podstawowej w Drzonowie o godz. 15:00.

 7. Ministrantów, lektorów i kandydatów na ministrantów zapraszam na zbiórkę Służby Liturgicznej w sobotę o g. 10.00. Tym razem na integracyjny wspólny wyjazd rowerowy jeśli dopisze pogoda.

 8. Jak co roku są do nabycia Diecezjalne Kalendarze na rok 2024 – koszt 10 zł. Osoby zainteresowane zapraszam do zakrystii lub biura parafialnego.

 9. Również jak co roku Towarzystwo Chrystusowe organizuje nocne czuwanie na Jasnej Górze w intencji polskich Emigrantów i ich duszpasterzy. Czuwanie odbędzie się z 20/21 października br. Wyjazd autokarowy w godzinach porannych wspólnie z Parafią w Brojcach. Dokładna godzina wyjazdu zostanie jeszcze podana po ustaleniach. Dojazd do Brojc - we własnym zakresie. Po drodze zwiedzimy sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt wyjazdu włącznie z obiadem – to 350 zł. Zapisy na wyjazd w zakrystii lub w biurze parafialnym do 10 października włącznie.

 10. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery). Sprzęty można składać w remizie strażackiej do 4 października, codziennie po godz. 16.00. Można się kontaktować w tej sprawie z Panem Przemysławem – prezesem straży. Tel. 667-855-872. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy w najbiedniejszych krajach. Szczegółowe informacje na plakacie i na ulotkach wyłożonych na stoliku.

 11. Dziękuję za posprzątanie kościoła i przystrojenie go kwiatami. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie naszej świątyni mieszkańców Drzonowa (numer bloku 7 i 8).

 12. Osoby potrzebujące skorzystać z biura parafialnego zapraszam po Mszy św. w dni powszednie (od poniedziałku do piątku). W pilnych sprawach lub w razie dodatkowych pytań można również kontaktować się telefonicznie: 508-669-467

 13. Zapraszam do lektury prasy katolickiej. Prasa wyłożona jest na stoliku.

 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Henryka Daśko, Kazimierę Gliwa oraz Stefana Fir. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz świętych patronów.

 16.  

Z błogosławieństwem
ks. Waldemar Pozlewicz TChr - proboszcz