Czytania na dziś

Ogłoszenia Duszpasterskie - Zesłanie Ducha Świętego - 28 maj 2023

 1. Od jutra w Kościele rozpoczyna się tzw. Okres Zwykły.

 2. Serdecznie zapraszam na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe od poniedziałku do środy o godz. 17:30. Dzieci zapraszam we wtorek o godz. 17:30. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będziemy je odprawiać w tygodniu o godz. 17:30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.

 3. Na wypominki roczne (numery od 51) zapraszam w poniedziałek. Msza św. za zmarłych z wypominek rocznych o godz. 18:00, a przed Eucharystią (17:30) – nabożeństwo majowe i modlitwa za zmarłych z wypominek rocznych.

 4. Za tydzień – po Mszy św. o godz. 13:00 – spotkanie dla tegorocznych kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców.

 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie naszej świątyni rodziców dzieci obchodzących rocznicę I Komunii św.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji zapraszam na następujące nabożeństwa:

  - Godzina święta (czwartek o 17:00),
  - Adoracja z możliwością spowiedzi św. (piątek o 17:00),
  - Nabożeństwo pierwszej soboty (sobota po dodatkowej Mszy św. o 08:00). Po nabożeństwie spotkanie dla członków Żywego Różańca. Bardzo proszę o obecność.

 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy.

 8. 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu Msze św. w naszej parafii:

  KĘDRZYNO: 8:30 /bez procesji/, KARCINO: 10:00 /z procesją/, SARBIA: 12:00 /po Mszy św. – procesja/

  Trasa procesji na Boże Ciało:

  I ołtarz: remiza strażacka w Sarbii (proszę o przygotowanie mieszkańców Sarbii);
  II ołtarz: (proszę o przygotowanie mieszkańców Bogusławca i Paproci);
  III ołtarz: (proszę o przygotowanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych);
  IV ołtarz: (proszę o przygotowanie mieszkańców Drzonowa)

 9. 24 czerwca (sobota) obchodzić będziemy nasz odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela. W tym dniu o 12:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego ks. Krzysztofa Olejnika. Po Eucharystii zapraszam wszystkich na rodzinny festyn parafialny z atrakcjami dla dzieci. Już dziś serdecznie dziękuję wszystkim, którzy angażują się w przygotowanie tego wydarzenia.
  Z kolei o 20:00 (w dniu odpustu) rozpocznie się wieczór małżeński. Będzie to czas wzmacniania więzi małżeńskich z kolacją, tańcami i czasem na rozmowy. Ma to być czas niezwykły, dlatego obowiązuje strój wieczorowy (elegancki). Biletem wejściowym będzie okazanie obrączek. Ze względów organizacyjnych niezbędne jest wcześniejsze zapisanie się na listę na wieczór małżeński (zapisy u ks. Proboszcza do 4 czerwca, czyli przyszłej niedzieli). Liczba miejsc jest ograniczona.

 10.  

Z błogosławieństwem
ks. Marek Nikiel TChr - proboszcz